Co je technologie Outlast®?
Technologie Outlast® je v první řadě originál. Je to systém umožňující proaktivně regulovat teplotu a jediný materiál typu Phase Change (PCM), který byl jako technologie certifikovaný pro vesmírné lety (Certified Space Technology™). Látky, vlákna a vrstvy Outlast® tvoří součást mnohých každodenních i technologicky promyšlených produktů dneška.  

Jak funguje technologie Outlast®?
Technologie Outlast® pracuje proaktivně a využívá přitom vlastnosti materiálů typu Phase Change (PCM) na příjem tělesného tepla, když je člověku teplo, a na odevzdávání této energie v případě potřeby. Materiálem měnícím skupenství je například led. Když se v nápoji led rozpustí, přijme teplo z vody a nápoj tak ochladí. Materiály Phase Change použité v technologii Outlast® fungují stejným způsobem. 

Bude mně technologie Outlast® hřát nebo chladit?
Technologie Outlast® pracuje proaktivně a mění se v závislosti na osobní situaci. Když je vám teplo, bude přijímat tělesné teplo, které potom odevzdá zpět, když Vám začne být zima. Technologie Outlast® vyrovnává tělesné teplo tím, že reguluje rovnováhu tepla a vlhkosti a brání tak přehřívání (tvorbě potu) a mrznutí. 

Jak dlouho Outlast® v produktech vydrží?
Jakmile je technologie Outlast® součástí vlákna, zůstane v daném kuse oděvu obsažená po celou dobu jeho životnosti. Produkty s funkčním materiálem vykazují excelentní stabilitu, a to i v případě praní a sušení.  

Jaká je údržba produktů s materiálem Outlast®?
Každá látka a každé vlákno jsou odlišné. Dbejte tedy prosím na pokyny ohledně údržby jednotlivých výrobků. Zakládají se na zkušenosti výrobců a jsou uvedeny na etiketách. 

Jak se technologie Outlast® do produktů vlastně dostane?
Při technologii ve formě vláken se Outlast® vpřádá přímo do nití a potom do tkaniny.  
                                                          

Kde se dá technologie Outlast® v produktu najít?
Pro jednotlivé produkty je to různé, ale materiály Outlast® (potahované látky a vlákna) jsou nejvýkonnější, když co nejtěsněji přiléhají k pokožce. V případě bot nebo vrchní vrstvy oblečení se  Outlast® používá jako podšívka nebo jako vložka. 

Jak zjistím, že se v mém výrobku Outlast® nachází?
Všímejte si loga Outlast® na visačkách nebo na našitých etiketách produktů.  Všechny výrobky obsahující technologii Outlast®, které chtějí používat etiketu Outlast®, musí projít přísnými testy.

Čím se technologie Outlast®  odlišuje od jiných technologií, které řídí teplotu a vlhkost?
Technologie Outlast® je proaktivní, ne reaktivní. Mnohé produkty proklamují, že regulují teplotu, zatím však pracují pouze s potem, který už stihla pokožka vyprodukovat.  V tomto okamžiku, když začne takový produkt konečně účinkovat, je už však pozdě, neboť pocení už stihlo zapříčinit snížení komfortu.  Materiály Outlast® přijímají teplo proaktivně a ukládají ho, čímž řídí a aktivně snižují vlhkost. 

Byl materiál Outlast® skutečně ve vesmíru?

Ano. Důkazem je pečeť kvality Certified Space Technology™ od americké společnosti  Space Foundation. Technologie Outlast® byla původně vyvinutá pro NASA, která ji využívala v rukavicích a jiných částech oděvu kosmonautů s cílem vyrovnávat výkyvy teploty ve vesmíru a v extrémních výškách.  Materiál Outlast byl naposledy ve vesmíru nedávno, svetr s technologií Outlast  nosila japonská kosmonautka Naoko Yamazuki.

Kdo vyrábí oblečení a textil s Outlast®?
Společnost Dita VDI Tábor je jediná v České republice, která získala licenci na výrobu dětského textilu z Outlast®. Hledáte-li dětský textil s Outlast®, pak hledejte produkty firmy Dita pod značkou  Little Angel®.